Kayseri Burun Estetiği (Rinoplasti)

Kayseri estetik burun

Kayseri Burun Estetiği

Kayseri burun estetiği ile burnunuzda köklü bir değişiklik yapabilirsiniz. Burnun kıkırdak ve kemik dokusunda yapısal değişiklikler yapabileceğiniz burun estetiği operasyonu sonrasında burnunuzu istediğiniz görüntüye sokabilirsiniz. Plastik cerrahi operasyon çeşitlerinden bir tanesi olan bu duruma aynı zamanda rinoplasti ismi de verilmektedir.

Bilindiği üzere burun solunum sistemi organlarından bir tanesidir. Bu nedenle estetik operasyonda en öncelik solunum yollarına herhangi bir zarar vermemektir. Bu nedenle operasyonun yapılacağı yer, hekimin uzmanlığı gibi nitelikler sizlerin operasyonu nerede yaptıracağınız üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Başarılı geçecek olan bir operasyondan sonra istediğiniz görünüme kavuşabilir ve kısa sürede hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kayseri Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği yaptıranlar genel olarak genç nesildir. Ancak olası bir kaza sonrasında burunda oluşan deformasyonları gidermek için yaşa bağlı olmadan, genç veya yaşlı olan kişilerde bu operasyonu geçirebilmektedir. Ameliyattan sonra özellikle oluşan ödemler ilk dikkat çeken yan etkiler olsa dahi bunlar ortalama olarak 1 ay gibi bir sürede tamamen yok olur.

  • Şekil bozuklukları tamamen giderilir.
  • Doğuştan gelen veya kaza sonucu ortaya çıkan deformasyon bozuklukları kaybolur.
  • Her saat yaklaşık 5 – 10 dakika soğuk buz uygulaması yapılır.
  • İlk 48 saat hastanın dinlenmesi sağlanır.

Basit bir operasyon gibi gözükse dahi rinoplasti sonrası insanlar günlük yaşamlarına dönmeden önce elbette burunlarına biraz daha dikkat etmelidirler. Operasyondan sonra bir müddet burun bölgesine yakın temasın olmaması ve herhangi bir darbe benzeri etmenlerden burnun korunması çok önemlidir.

Rinoplasti Kimlere Yapılır?

Görsel olarak burunda kalıcı değişikliklerin oluşmasını sağlayan Rinoplasti operasyonu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Sağlık durumu operasyon için elverişli olan herkes Kayseri burun estetiği yaptırabilir. Bu durumda sizlerin yapması gereken öncesinde bir dizi tahliller vermek ve muayene olmaktır. Doktorun onayı sonrasında burun estetiği için belirli bir gün belirlenerek hemen operasyona başlanır.

  • Burnu uzatmak
  • Burnu kısaltmak
  • Burun deliklerini küçültmek
  • Asimetri şikayetlerinin giderilmesini sağlamak
  • Burnu kemerli bir görünüme kavuşturmak

Bunun gibi istekler operasyon ile mümkün hale gelir. Operasyon öncesinde gerçekleştirilecek olan ön muayede bu isteklerinizi söylemeniz dahilinde uzman doktor sizin için neler yapabileceğine karar verecektir.