Kepçe Kulak Ameliyatı

Olağandışı bir şekilde kulak bozukluklarına sahip olan kişilere genellikle kepçe kulak denir. Genellikle her ortamda bulunan bu bozukluk kepçe kulak ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Hastalık veya rahatsızlık ise ismini kulak kepçesi (aurikula) bölgesinden almaktadır.

Otoplasti ameliyatı olarak da isimlendirilen bu operasyon neredeyse herkes için uygundur ve çok az riski bulunur. Her ameliyat için öngörülen riskler bu operasyon için de geçerlidir. Hastalar genel olarak;

  • Kulaklarının çok büyük olması
  • Kulakların kepçe olması
  • Kulakların çok zayıf gözükmesi

Gibi nedenler ile bu operasyonu olmak isterler. Yaş fark etmeksizin herkesin olacağı bu işlemde ortalama olarak belirtilen zaman dilimi 5 yaştır. Kişilerin okula başlamadan önce bu operasyonu olması ve sonrasında toplum tarafından dışlanmaması hedeflenir.

Kepçe Kulak (Otoplasti) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çok eskiden çözülemeyen en büyük problemlerden bir tanesi olan kepçe kulak durumu günümüzde başarılı bir şekilde rahatça çözülebilmektedir. Estetik operasyon kapsamında kulaklarda bulunan kıkırdak dokuya istenilen şekil verilebilmektedir. Cerrahın seçimine veya kulağın durumuna göre kimi zaman kulağın önünden kimi zaman ise kulağın arkasından bu operasyon yapılabilmektedir. 

Operasyon gerçekleştikten sonra hastanın kulağı ortalama 2 hafta süre ile özel bantlar ile korunur. Operasyondan sonra genel olarak hiçbir iz oluşmaz ve kısa sürede kişi normal hayatına istediği gibi devam edilir. Bunun için iyi bir klinik ve cerrah seçimi yapılması gerekir.

Otoplasti Fiyatları 2022

Otoplasti (kepçe kulak ameliyatı) günümüzde insanların nerede ve nasıl işlem yaptıracağına göre değişen fiyatlara ile belirlenir. En doğru fiyat uzman bir doktor tarafından yapılacak olan ön muayene sonucunda ortaya çıkartılır. Operasyonun ne kadar süreceği ise kulağın durumuna ve kişinin isteğinin büyüklüğüne göre şekillenir.

Günümüzde ameliyat fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerden bir tanesi de operasyondan sonra hastanede kalınıp kalınmamasıdır. Otoplasti ameliyatı sonrası genel olarak kişinin taburcu edildiği bilinmektedir. Bundan dolayı sizler için kepçe kulak ameliyatı fiyatı daha ekonomik bir hal almaktadır. Herhangi bir risk unsurunu bünyesinde barındırmayan bu operasyon ile birlikte sizler de aradığınız görüntüye kısa sürede kavuşabilirsiniz.